FortMissia 2011Цього року міжнародний фестиваль мистецтва «Fort.Missia» влаштував мистецькі акції водночас по обидва боки українсько-польського кордону, залучивши до спільної місії польський фестиваль«Fort Borek».

Два фестивалі проводяться на унікальних фортифікаціях «Перемишльської тверді», які опинились по різних сторонах кодону. Фестивалі відділяє кілька кілометрів і об'єднує спільна ідея - творчості на руїнах війни.

FortMissia 2011

Упродовж 1-3 липня фестивалі обмінювались музикантами та публікою, а в неділю 3 липня влаштували спільний перформанс.

 За 50 м. від демаркаційної лінії з українського боку було піднято повітряну кулю. Музиканти Етноклубу Набутків грали на трембітах, а їм у відповідь трембітали франківські «Кораллі» зі сцени фестивалю «Fort Borek».

 

Від тепер обидва фестивалі проводитимуться водночас під єдиною назвою «Fort.Missia» і влаштовуватимуть транскордонні мистецькі акції. 2012 року до акцій фестивалю «Fort.Missia» планується долучити ще й польське місто Любартув.

FortMissia 2011

Також на фестивалі стріляла гармата, відтворена товариством військових реконструкторів «Пам'ять».Проте вона давала сальви тільки цукерками, які збирала місцева малеча.  

Незважаючи на складні погодні умови фестиваль відбувся успішно. Програма фестивалю не зазнала суттєвих змін, виступили всі учасники, а тисячі відвідувачів виявили свою стійкість, за що були винагороджені цілою купою позитивних емоцій.

Загалом фестиваль відвідало близько 15-20 тис. людей.

Світлини з фестивалю "Fort.Missia" >>


Сайти фестивалю:www.fortmissia.com  www.dzyga.com


П.С.
Наш задум збувається - мистецтво нівелює кордони, лінії фронтів та умовності, щоб єднати людей навколо радості і добра.

«Fort.Missia» - нове мистецтво на руїнах війни!